Golfové rekordy aneb čtrnáct zajímavostí ze světa golfu

Golfové rekordy aneb čtrnáct zajímavostí ze světa golfu
Golfové rekordy aneb čtrnáct zajímavostí ze světa golfu

Skákání v pytli na čas, závod v pojídání párků, desetimetrové nehty nebo patnáctimetrový hrad z karet. Svět rekordů a kuriozit je fascinující, touhou překonávat rekordy jsou posedlí i golfisté.

Zatímco průměrný hráč odpálí za hodinu na driving rangi přibližně sto míčků, Američan Nigel Mangan jich zvládl během šedesáti minut odehrát 840. Odpalovat jednu ránu za druhou vydržel dvanáct hodin, celkem spotřeboval 7 721 balónů.

Ve Španělsku se sešlo na jediném golfovém hřišti 1 873 golfistů, aby všichni najednou odpálili míček. Hráči se rozmístili po golfovém hřišti a čekali na tři sirény – na první se připravili na své místo, na druhou zaujali základní postoj a na třetí odpálili.

Kolik hráčů se může zúčastnit jediné golfové lekce? Číňan Zhang Lianwei trénoval najednou 632 golfistů. Během patnácti minut jim vysvětlil golfové základy, potom s nimi pracoval na švihu a na konci lekce všichni společně odpálili.

Opravdu netradiční golfový turnaj se konal v Gunsan Country Clubu v Jižní Korey. Golfisté se nesnažili zahrát co nejméně ran, ale pokořit co nejvíce jamek. Na turnaj se přihlásilo 94 týmů, během čtyřiadvaceti hodin hráči obešli 6 974 jamek.

Do Guinnessovy knihy rekordů se dostalo také 8, 13 metrů dlouhé golfové týčko nebo  6, 68 metrůdlouhá, 1, 4 metrů široká a 2, 24 metrů vysoká golfová kárka. Ta byla vyrobena v čínském Hongkongu a místo golfistů vozí knížky – slouží totiž jako pojízdná knihovna.

Nejdelší drive zahrál v roce 1974 profesionální golfista Mike Austin, na turnaji U.S. National Senior Open v Las Vegas odpálil drive dlouhý 471 metrů. Legendární ránu zahrál Austin ve čtyřiašedesáti letech.

Nejdelší hole in one je připisován Robertu Miterovi, měřil neuvěřitelných 408 metrů. Mitera se trefil z odpaliště přímo do jamky v roce 1965 na desáté jamce hřiště Miracle Hills. To nejdelší proměněný putt zahrál Fergus Muir, jeho úder byl dlouhý 114 metrů.

Tactu Golf Club in Morococha v Peru je nejvýše položeným golfovým hřištěm, rozprostírá se 4 369 metrůnad mořem. Nejníže položeným hřištěm je zase Furnace Creek Resort, nachází se 66 metrů pod mořskou hladinou.

Nejdelší golfové hřiště je v Austrálii, jmenuje se Nullabor Links a měří 1 365 kilometrů. To nejdelší jamka se nachází v Satsuki Golf Club v Japonsku a je dlouhá 831 metrů. A kde si golfisté můžou zapatovat na největším greenu? V International Golf Club in Massachusetts číhá na hráče green s rozlohou 2 601 metrů čtverečních.

(článek "Golfové rekordy aneb čtrnáct zajímavostí ze světa golfu" převzat z http://www.golfeurope.cz/golf/golf-magazin/251.html dne 10.10.2016)

Newsletter

* E-mail: