Jak na golf - nová knížka

Jak na golf - nová knížka
Jak na golf - nová knížka

Jak na golf je nová malá milá knížka o golfu, sestavená z fejetonů Leoše Kopeckého o všech možných i nemožných stránkách golfu. Hodí se zkušenému golfovému harcovníkovi, začátečníkovi i někomu, kdo toho o golfu moc neví. Na léto knížka jak dělaná.

JAK VZNIKÁ GOLFOVÁ KNÍŽKA

Hned na začátku by bylo dobré uvést jednu věc na pravou míru. I když se knížka jmenuje Jak na golf, bylo by chybou v ní hledat rady a řešení, jak se naučit správně hrát golf. Právě naopak - o technice hry se v téhle knížce nedozvíte vůbec nic. Takže o čem že to vlastně je?

Už na první pohled je znát, že knížka je vyznáním lásky ke golfu - amatérskému z pohledu hráče i profesionálnímu z pohledu zaníceného fanouška. Leoš Kopecký ji dal dohromady z příspěvků, které vznikaly postupně v průběhu let 2012 a 2013 pro časopis ForGolf. Prvotním impulsem pro to, začít psát, byl vlastně hec - když ve ForGolfu nevěřili, že u tématu "jak na golf ..." lze napsat něco, co tu ještě nebylo. A ono se to chytlo, a tak každý měsíc mohlo vzniknout jedno nové téma.

Další fáze už byla rychlejší, ale nedá se říct, že snazší. Z fejetonů bylo potřeba vybrat ty "nej", které mají tvořit základ nové knížky. Doplnit je ilustracemi Roswithy Kammerl a už jen doufat, že se nám čtenářům bude knížka líbit.

O ČEM KNÍŽKA JE?

Knížka je vlastně souborem vyprávění o různých aspektech golfu. Počasí, vybavení, hřištích, trávě, turnajích, hendikepech, míčku ... o všem možném. Jedna z kapitol vypráví o vybraných golfových hřištích. Není to reprezentativní výběr všech hřišť u nás nebo v Evropě, ale jsou to hřiště, ke kterým má autor z nějakého důvodu osobní vztah. A každou kapitolu doprovázejí krásné ilustrace, které umocňují zážitek při čtení.

Díky tomu, že jednotlivé kapitoly jsou svázané jen volně, ji lze číst podobně jako sbírku povídek - jednu tady a jednu támhle, nebo to přečíst celé v jednom zátahu. Svým zaměřením má tahle knížka tak trochu vyplašit golfové snoby a na druhou stranu přispět k odbourání stereotypů, které se o golfu tradují. Dozvíte se, že golf není jen o penězích a o tom, kdo přijel na hřiště nejsilnějším autem. A v tom má autor naprostou pravdu. Penězmi a vybavením lze frajeřit jen do první rány; od té chvíle ale už mnohem víc záleží na tom, jak to kdo umí a hlavně jaká je osobnost.

Jak na golf je tedy knížka pro každého, kdo má nebo by mohl mít rád golf. Tedy i pro ty, co si s myšlenkou na golf zatím jen tak pohrávají.

ZÁVĚREM

Kdybyste se mě zeptali, jestli vám knížku doporučím k přečtení, řeknu ano. Ale musíte vědět, proč ji chcete číst. Není to encyklopedická publikace o původu golfu, spoustu otázek spíš jen otvírá, než aby na ně dávala odpovědi. Není to ani moc knížka pro holky/ženy. Ano, mluví se tam o nich, ale tak nějak "mezi náma chlapama".

Přesto je to knížka psaná s nadhledem a vtipem, doprovázená opravdu moc dobrými ilustracemi. Takovou knížku je dobré si pořídit na léto - až budete odpočívat po hře nebo někde u vody a budete si chtít přečíst něco odpočinkového, rádi po ní sáhnete.

Ještě pár faktografických údajů na závěr - knížku Jak na golf autora Leoše Kopeckého, s ilustracemi Roswithy Kammerl, vydal Albatros Media a je v prodeji v knihkupectvích a v e-shopech. A možná na ni narazíte i v některých golfových obchodech.

Jak na golf - zábavný průvodce pro hráče a fanoušky
Leoš Kopecký, Roswitha Kammerl
199 Kč (základní cena) 

(článek "Jak na golf - nová knížka do golfové knihovničky" převzat z http://www.golfovezpravy.cz/o_golfu/humor_a_zajimavosti/jak-na-golf-kopecky.html dne 10.10.2016)

Newsletter

* E-mail: